30 marca w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zgierzu  odbył się III Sejmik Samorządów Uczniowskich, nad którym patronat objął Prezydent Miasta Zgierza Przemysław Staniszewski. Nasza szkoła była współorganizatorem uroczystości, a pretekstem do spotkania była troska o wychowanie młodego pokolenia Zgierzan do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim. Dodatkowym powodem jest jubileusz 120-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Niepokoja-najstarszej działającej placówki edukacyjnej w mieście. Uczniowie z większości zgierskich szkół tzn.: SP3,SP4,SP5,SP6,SP10, SP11 oraz SP12 wraz z opiekunami wysłuchali prelekcji dotyczącej Czwórki oraz zapoznali się z ofertą edukacyjną wszystkich obecnych placówek. Ponieważ nasza szkoła bierze udział w projekcie Erasmus+, zaproszony gość pani Elena Zielińska opowiadała o urokach Malty i Gozo oraz zachęcała młodych ludzi do podróżowania i propagowania polskiej kultury w świecie. Tematem przewodnim spotkania było przesłanie "Z tradycją w nowoczesność, dlatego samorządowcy wykonali kolaże przedstawiające ich wizję szkoły przyszłości.
Mamy nadzieję, że promowanie idei samorządności podczas wspólnych spotkań sejmikowych oraz wymiana doświadczeń na stałe zagoszczą w kalendarzu wydarzeń zgierskich szkół.