15 września klasa 7b wraz z wychowawczynią panią Olgą Matusz wzięła udział w niezwykle ważnej akcji “Czyste osiedle – rajd ekologiczny”. Uczniowie wybrali się wyznaczoną trasą na spacer, podczas którego nie tylko rozwiązywali zadania związane z ekologią, ale i zbierali śmieci rozrzucone po zgierskich zakamarkach. I choć co prawda bawili się przy tym doskonale, ponieważ był to wspólnie spędzony czas, to ze smutkiem stwierdzili, że jeszcze wiele pracy czeka edukatorów ekologicznych, aby uświadomić zgierzanom, jak ważne jest wrzucanie śmieci tylko do wyznaczonych do tego pojemników i jak należy je segregować. Całe szczęście rajd zakończył się pysznym poczęstunkiem oraz prezentami rozdanymi przez Organizatorów. To osłodziło uczniom dość ponure spostrzeżenia i sprawiło, że w stu procentach zgodzili się z tegorocznym hasłem rajdu “Sprzątanie świata łączy ludzi”!