Dnia 19.10 uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyprawy była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci pod opieką profesjonalnych instruktorów oraz samodzielnie mogły poznawać tajniki  różnych dziedzin życia  i nauki. Uczniowie doświadczali  wrażeń i zdobywali nowe umiejętności na stanowiskach poświęconych sztucznej inteligencji, biologii, chemii, przyrodzie, fizyce itp. Czas spędzony na doświadczeniach był intensywny i bardzo owocny.
Pozostałym punktem wycieczki było zwiedzanie Warszawy. Odwiedziliśmy Starówkę, zobaczyliśmy: Kolumnę Zygmunta,
Barbakan,
Pomnik Małego Powstanca,
Pałac Prezydencki,
Łazienki,
Pomnik nadwiślańskiej Syrenki i F. Chopina.
Na koniec wszyscy spędzili miło czas przy smakołykach z McDonald'sa. Wycieczka udana a dzieci zachwycone już marzą o następnej wyprawie.