„Witajcie w naszej bajce!”

27 lutego „Czwórka” otworzyła swoje drzwi dla przyszłych uczniów. Indywidualna wizyta w naszej szkole w tym dniu stała się okazją do rozmowy z nauczycielami i specjalistami pracującymi w placówce, poznania szkolnych klas oraz uzyskania informacji związanych z ofertą edukacyjną.
Motywem przewodnim była gra terenowa ,,Z Panem Kleksem zwiedzamy szkołę”. Przeprowadzone zostały warsztaty z tworzenia bajkowych postaci. Odbyła się kleksografia oraz bajkowa lekcja historii. Sala biologiczna zamieniła się w zaczarowany świat owadów. Dzieci mogły zagrać w różnorodne gry edukacyjne – zarówno planszowe, jak i interaktywne. Przygotowane zostały także gry i zabawy ruchowe, m. in.: zabawy na dywanie interaktywnym, tor przeszkód, zajęcia sportowo-muzyczne. Dzieci eksperymentowały i wzięły udział w zajęciach plastycznych. Nie zabrakło oczywiście atrakcji z wykorzystaniem najnowszej technologii – programowanie na tabletach, robotyka, okulary VR. Za każdą aktywność dzieci zdobywały piegi Pana Kleksa, które mogły przykleić na wręczone przy wejściu kolorowe balony.
Aby osłodzić gościom czas spędzony w naszej szkole, przygotowaliśmy poczęstunek. Wszyscy, którzy nas odwiedzili, otrzymali na pamiątkę magnesy z logo SP4.
Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas! Serdecznie zachęcamy, aby dołączyć do NASZEJ BAJKI i od września rozpocząć wspólną, ośmioletnią przygodę edukacyjną w Szkole Podstawowej Nr 4!
Do zobaczenia!

Fotorelacja z drzwi otwartych w SP4